Αθλητισμός

Champions League: εκτός ομίλων ο ΠΑΟΚ – Εχασε 2-1 από τη Κράσνονταρ

Οι Ρώσοι όπως και στο πρώτο ματς έτσι και στη τούμπα νίκησαν με 2-1 και πήραν αυτοί την πρόκριση ενώ η ευρωπαϊκή περιπέτεια για τους Θεσσαλονικείς θα συνεχιστεί από τους ομίλους του Εuropa League.

Σε ένα απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ έχασε με 1-2 από την Κράσνονταρ (με το ίδιο σκορ έχασε και στην Ρωσία), αποκλείστηκε από το Champions League και θα συνεχίσει στους ομίλους του Europa League.

Η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα φόρτσαρε στο β’ ημίχρονο, έκανε φάσεις για να σκοράρει το γκολ που θα του έδινε το προβάδισμα, αλλά σε μια άτυχη στιγμή ο Μιχαηλίδης στο 73′ έβαλε ένα απίστευτο αυτογκόλ. Ομως τέσσερα λεπτά μετά ο Ελ Καντουρί με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια και έδωσε ελπίδες στην ομάδα του. Ωστόσο, η… μοίρα τιμώρησε τον ΠΑΟΚ στην επόμενη φάση! Στο 78′ η Κράσνονταρ είχε δοκάρι και στην επαναφορά ο Καμπελά σε άδεια εστία έκανε το 1-2 που έκοψε τα… πόδια της ελληνικής ομάδας.