Αθλητισμός

«Σίφουνας» οι Μπακς στην Μινεσότα και χωρίς Γιάννη (vid)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε εκτός για ακόμη έναν αγώνα λόγω του προβλήματος στο γόνατο, αλλά οι Μπακς δεν επηρεάστηκαν από την απουσία του και διέλυσαν τους Τίμπεργουλβς με 130-105.

Τα «Ελάφια» κυριάρχησαν από το πρώτο λεπτό και προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά εκεί που πραγματικά διέλυσαν τους Τίμπεργουλβς ήταν στην τρίτη περίοδο, όπου πέτυχαν 45 πόντους και προηγήθηκαν με 27, εξασφαλίζοντας εύκολα την νίκη.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 22 λεπτά έχοντας 1 πόντους με 1/4 βολές, 0/4 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 μπλοκ.

Από τους Μπακς ο Μίντλετον ήταν πρώτος σκόρερ με 27 πόντους, 8 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ο Λόπεζ είχε 18 πόντους, ο Χόλιντει 15 πόντους.

Για την Μινεσότα ο Έντουαρντς είχε 24 πόντους, ο Ερνανγκόμεζ 18 πόντους, ο Ράσελ 15 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 19-24, 44-61, 79-106, 105-130.