Εξαιρετική ήταν η παρουσία του Εμμανουήλ Καραλή στο Diamond League του Όσλο, λίγες μέρες πριν από το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Ρώμης.
Ο Έλληνας πρωταθλητής ισοφάρισε την καλύτερη εφετινή επίδοσή του στον ανοιχτό στίβο με άλμα στα 5.72 και μοιράστηκε τη δεύτερη θέση με τον Φιλιππινέζο Τζον Ομπιένα, χάνοντας μόνο από τον Αμερικανό Κέι Σι Λάιτφουτ, ο οποίος ήταν ο μόνος που ξεπέρασε τα 5.82.
Στα 5.72 έριξε με την πρώτη τον πήχη, αλλά πέρασε με τη δεύτερη και ισοφάρισε το φετινό ρεκόρ του που είχε σημειώσει στο Χορζόφ της Πολωνίας στις 18 Μαΐου.
Επόμενο ύψος ήταν το 5.82, αλλά εκεί ο Καραλής απέτυχε τρεις φορές.
Ακολουθήστε μας στα κοινωνικά δίκτυα facebook, twitter, instagram, youtube, tik tok, και στο Google news. Διαβάστε την e-enimerosi.com για να ενημερώνεστε για όλα τα νέα, από την Ελλάδα και τον κόσμο, κάνετε εγγραφή στην σελίδα και πατήστε το καμπανάκι για να ενημερώνεστε πρώτοι έγκαιρα και έγκυρα.
sdna