Αθλητισμός

Με 30αρα του Γιάννη, οι Μπακς επιβλήθηκαν απέναντι στους Σίξερς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 32 πόντους, 11 ριμπάουντ 7 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 37 λεπτά συμμετοχής, με 9/12 δίποντα και 14/18 βολές.

Οι Σίξερς ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, αφού έκλεισαν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 24-29 και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα έχοντας προβάδισμα οκτώ πόντων (53-61).

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο οι Μπακς ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και με επί μέρους 27-22 στην τρίτη περίοδο κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά στους τρεις πόντους (80-83).

Τα «Ελάφια» συνέχισαν την αντεπίθεσή τους και στο τέταρτο δωδεκάλεπτο, με τους Μπακς να τρέχουν σερί 9-0 παίρνοντας το προβάδισμα το οποίο διατήρησαν μέχρι και το φινάλε της αναμέτρησης.

Έτσι, οι Μπακς πανηγύρισαν την 42η νίκη τους την φετινή σεζόν (42-24 το ρεκόρ τους) και ισοβαθμούν με τους Καβαλίερς στην 2η θέση, ενώ οι Σίξερς έπεσαν στο 36-30 και δίνουν μάχη για να αποφύγουν το play in.

Εκτός από τον Γιάννης Αντετοκούνμπο καλή εμφάνιση έκανε και ο Μπρουκ Λόπεζ που είχε 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ, με τον Ταϊρίς Μάξι να ξεχωρίζει για τους Σίξερς με 30 πόντους, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

google newsΑκολουθήστε μας και στο Google news. Διαβάστε μας για να ενημερώνεστε για όλα τα νέα, από την Ελλάδα και τον κόσμο, πατήστε το καμπανάκι για να ενημερώνεστε πρώτοι έγκαιρα και έγκυρα.